پايگاه خيريه خانه سبز

پايگاه خيريه خانه سبز

خانه سبز ، پايگاهی اينترنتی برای حمايت از كودكان بی خانمان و كمك به تمام انسان هایی است كه به هر نحو خانه و سرپناه خود را از دست داده اند. ما برای تحقق اين هدف والا ، نيازمند كمك شما هستيم.لطفأ حامی ما باشيد.

افزودن به علاقه مندی ها

80,000 تومان

از 6,000,000 تومان

موفق نشد! :(

6 نفر

حامی پروژه

1%
1% کامل شده

با اطمینان حمایت کنید

در صورت عضویت در دونیت، اگر پروژه‌ای که از آن حمایت کرده‌اید، نتوانست مبلغ مورد نظر را تامین کند، مبلغ پرداختی شما به «کیف پول شما در دونیت» بازگشت داده خواهد شد.

بانی پروژه

پايگاه خيريه خانه سبز

هیچ كس سزاوار بی خانمانی نیست
بی خانمانی به حالتی گفته می شود كه در آن فرد يا خانواده سرپناه خود را از دست می دهد و ديگر اين توانایی را ندارد كه سرپناه ديگری برای خود تهيه كند و در نتيجه آواره و سرگردان می شود . بی خانمانی يعنی سقوط زندگی و اگر شما نيز خانواده های بی خانمان را از نزديك ديده باشيد (‌كه به احتمال زياد ديده ايد ) به سادگی متوجه می شويد كه آنها ديگر زندگی‌ نمی كنند ، بلكه بيشتر تلاش می كنند تا زنده بمانند ؛ در حالی كه به جز گوشه خیابان ها،پارك ها،كارتن،ساختمان های نیمه كاره،زیر پل ها ،‌بيابان ها و.....جای دیگری برای سكونت ندارند و برای آنها تأمين یك وعده غذای گرم و مكانی امن برای خوابیدن ، بسيار سخت و گاهی غيرممكن می شود.

متأسفانه مشكلات بی خانمان ها فقط به سرما و گرسنگی نيز محدود نمی شود ؛ انسانی كه سرپناه خود را از دست داد، هویت اجتماعی،اعتماد به نفس،احترام،اعتبار،امنیت و سلامتش را نیز از دست می دهد و حتی بسیاری چیزهای دیگر.....

 

 

شاید در نگاه اول اینطور به نظر بیاید كه بی خانمان ها خودشان مسئول و باعث این زندگی پر از درد و رنج هستند ،‌اما تجربه نشان داده كه در بیش از ۸۰ درصد موارد ، آنها نقش چندانی در بی خانمانی خود ندارند و عواملی مانند فقر ، بضاعت مالی پایین ، معلولیت های جسمی ، مشكلات روحی ، بیكاری ، خانواده نامناسب و .... این وضعیت را به آنها تحمیل كرده است.
متأسفانه بیش از یك سوم از بی خانمان ها و افراد بی بضاعت را کودکان تشکیل می دهند. تحمل شرایط سخت و دشوار بی خانمانی ، حتی گاهی برای مردان بالغ نیز غیرممکن می شود ، چه برسد به کودکانی که در مقابل خشونت های موجود ، بسیار حساس تر و آسیب پذیرترند.کودکانی که از بدو تولد یا سنین پایین آواره خیابان ها می شوند ، در معرض انواعی از سوءاستفاده ها خواهند بود که این موضوع تأثیر مخرب و غیرقابل جبرانی بر روحیه ، رشد عاطفه و اجتماعی این کودکان خواهد گذاشت. كودكان كار نمونه ای عینی و بارز از پیامدهای این مسئله است ؛ كودكانی كه به اجبار به جای تحصیلات موفق و ساخت زندگی آینده ، به كارهایی نامناسب ، سخت و طاقت فرسا روی می آورند تا كمك خرج خانواده باشند. اكثر آنها حتی از ابتدایی ترین حقوق شان در زندگی مانند آموزش ، هفته ای چند ساعت بازی ، یک وعده غذای گرم و …… نیز محرومند.
 

 

درباره خانه سبز
خانه سبز ، یك پایگاه خیریه اینترنتی است كه با هدف كمك به كودكان و خانواده های بی خانمان و همچنین حمایت از آنان برای بازگشت به زندگی فعالیت خواهد كرد. ما اكنون این كمپین را تشكیل داده ایم تا از این طریق و با یاری دستان مهربان شما ، هزینه های اولیه طراحی و اجرای این پایگاه را تأمین كرده و به یاری خداوند متعال ، فعالیت آن را آغاز نماییم.
اطلاعات بیشتری درباره خانه سبز می خواهيد؟ لطفأ از وب سایت ما به نشانی nikoo-kari.ir بازديد نمایید.

************

به ديگران هم فرصت زندگی ببخشيم
در حال حاضر ، گزارشی كلی از تعداد افراد بی بضاعت و نیازمند به سرپناه ارائه نشده است ، اما بر طبق آمار رسمی ، در تهران حدود شانزده هزار بی خانمان و بیش از صدهزار بدخانمان زندگی می كند.در مناطق روستایی كشور ، مشكل اصلی در كیفیت پایین خانه ها و وضعیت بسیار نامناسب آنهاست ، به نحوی كه زندگی برخی از هموطنان مان در روستاهای‌ دورافتاده ، تفاوت چندانی با بی خانمانی ندارد.

************
اكنون علاوه بر مراكز بهزیستی ، بیش از ۱۹۰۰۰ موسسه و نهاد خیریه در سراسر كشور در حال كمك رسانی به نیازمندان هستند (طبق آخرین آمار پایگاه اطلاع رسانی خیریه های كشور ) يعنی به ازای هر چهارهزار نفر ، يك نهاد خيريه در ايران وجود دارد.

از طرف ديگر ، مشاركت های مردم كشورمان در كارهای خیریه ،‌ بر اساس نظرسنجی موسسه معتبر گالوپ و بنیاد جهانی CAF شامل امور مختلفی است:
‌حدود ۳۵ درصد مردم كشورمان به موسسات و سازمان های خیریه كمك می كنند(بیش از ۲۶ میلیون نفر) شامل اهدا یا واریز كمك های نقدی به حساب موسسات خیریه ، كمك به صندوق های صدقات و....
۱۲ درصد مردم به صورت داوطلبانه در فعالیت های خیریه شركت می كنند(حدود ۹ میلیون نفر) مانند مشاركت در پرستاری سالمندان ، هیئت ها و مساجد ، اردوهای جهادی در مناطق محروم و... 
۳۸ درصد نیز به طور مستقیم به نیازمندانی كه نمی شناسند كمك می كنند(بیش از ۲۸ میلیون نفر) شامل اهدای پول یا غذا به فقیران ، كودكان و خانواده های نیازمند .

متأسفانه درصد كمی از این كمك ها به بی خانمان ها اختصاص پیدا می كند ؛ به همین دلیل است كه هنوز شاهد این هستیم كه خانواده های بی بضاعت زیادی از داشتن یك سرپناه مناسب محرومند. یكی از مهم ترین اهداف ما از تشكیل خانه سبز این است كه كمك كنیم تا میزان بیشتری از كمك های مردم ،‌ به خانواده های محروم از سرپناه اختصاص پیدا كند . ما می خواهیم با استفاده از امكانات اینترنت ،‌ پایگاهی مردمی و اجتماعی ایجاد كنیم كه فقط در جهت رفع مشكلات خانواده ها و كودكان بی خانمان فعالیت كند.

 

امروزه نیازمندان بیش از هر زمان دیگری به حمایت ها و محبت های ما احتیاج دارند. وقتی به دیگران كمك می كنیم ،‌ در واقع داریم به خودمان كمك می كنیم و این قانون زندگی است. با بخشیدن به افراد نیازمند ،‌ نه تنها چیزی از ما كم نمی شود ، ‌بلكه در طی زمان چندین برابر آن به زندگی مان بازمی گردد و همه ما بارها این مسئله را تجربه كرده ایم . پس بیایید تا ....
در كنار صدها قدمی كه برای آسایش و رفاه خودمان برمی داریم ،‌ یك قدم هم برای آن هایی برداریم كه توان قدم برداشتن ندارند
از كودكان بی خانمانی كه از زیبایی های دنیا ، فقط طعم محرومیت را چشیده اند ، ‌مانند خواهران و برادران كوچكترمان حمایت كنیم 
دختران بی سرپناهی كه جایی برای زندگی ندارند و در گوشه پارك و خیابان می خوابند را مانند ناموس و هویت خودمان بدانیم
و بیایید تا همان گونه كه خودمان زندگی می كنیم ، به دیگران هم فرصت زندگی ببخشیم.    


چگونه كمك می كنیم؟
پایگاه خیریه خانه سبز دارای برنامه ها و فعالیت های متنوعی برای حمایت از كودكان و خانواده های بی خانمان است كه دو مورد از این فعالیت ها ،‌به دلیل تأثیرگذاری بیشتر و امكان مشاركت عمومی مردم ، از اولویت بیشتری برخوردارند :
۱ – تشكیل كمپین های خیریه توسط اعضاء :‌ این كمپین های خیریه توسط اعضای خانه سبز ایجاد می شوند و هزینه مورد نیاز خود را نیز از كاربران اینترنت دریافت می كنند . قانون این كمپین ها این است كه حتمأ باید به حمایت  مستقیم از خانواده ها و كودكان بی خانمان بپردازند ؛ مثلأ كمپین " خرید ۱۰۰۰ لباس گرم برای هزار بی خانمان " و یا " كمپین ساخت یك مركز آموزشی عام المنفعه برای كودكان بی سرپناه " و بسیاری موارد مشابه. ما برای هر كمپین به صورت مستقل و گسترده تبلیغ كرده و حمایت مالی جمع آوری می كنیم ؛ سپس اين حمايت های دريافتی را به دست مسئول كمپین می رسانیم تا صرف اهداف خیریه آن كمپین كند. در حقیقت ، خانه سبز شبكه ای از نیكوكاران علاقه مند را مدیریت می كند و فرصت های حمایت برابر را برای همه كاربران به وجود می آورد.
۲ – حمایت مالی از ایده های مسكن ارزان : همان طور كه می دانید ، بهترین و زیباترین نوع حمایت از خانواده های بی سرپناه ، تهیه مسكن ارزان برای آن هاست . اما مشكل اینجاست كه به دلیل هزینه های بالای ساخت خانه های متداول در اكثر نقاط دنیا ،‌خیرین و موسسات خیریه تمایل كمتری برای تهیه مسكن برای افراد نیازمند از خود نشان می دهند.به همین دلیل ، خانه سبز تصمیم دارد تا به طور مداوم ،‌مقداری از كمك های مالی جمع آوری شده را در اختیار طراحان ،‌مبتكرین و ایده های خلاقانه ای قرار دهد كه بتوانند خانه هایی كوچك ، ارزان و با كیفیت مناسب ، برای اسكان افراد بی خانمان طراحی و اجرا كنند.
اطلاعات بيشتر در اين صفحه(كليك كنيد)

************
درباره ما
علی بنازاده هستم ؛ دانش آموخته مهندسی فناوری اطلاعات،مطالعه گر مسائل اجتماعی و خیریه و همچنین سرپرست و مجری طرح خانه سبز. 
از حدود دو سال پیش ، بیشتر اوقاتم را صرف مطالعه و پژوهش بر روی شناخت وضعیت افراد بی بضاعتی کرده ام که به دلایل گوناگون ، سرپناه و محل زندگی خود را از دست می دهند ؛ افرادی که عمدتأ به طور ناخواسته وارد دنیایی سخت و پر از محرومیت می شوند و این بار مجبورند فقط برای بقاء تلاش کنند. هدف اصلی من از تشكیل این پایگاه خیریه ، یافتن و اجرای راهکارهایی است تا بتوانیم این افراد را دوباره به آغوش زندگی بازگردانیم.
علاوه بر اين،تیم اجرایی و مدیریتی خانه سبز شامل همكاران دیگری نیز خواهد بود كه عبارتند از : طراح و برنامه نویس سایت ، مسئول نظارت بر طرح های خیریه و ارتباط با اعضاء ، مجری تبلیغات اینترنتی و شبكه های اجتماعی و تعدادی دیگری از همكاران. اطلاعات بیشتر در این صفحه

************
مایل هستید شما هم در این پروژه خیریه همكاری كنید؟
بیشتر فعالیت های خانه سبز به صورت اینترنتی و مجازی انجام گرفته و شامل برنامه ها و امور گوناگون و متنوعی می شود ؛ نویسندگی برای سایت،مدیریت اعضا،تبلیغ در شبكه های اجتماعی،ترجمه،تولید محتوا و..... و ما بسیار خوشحال خواهیم شد كه از هر نقطه ایران همكارانی توانمند و مهربان داشته باشیم.
مهارت مرتبطی دارید و مایلید همكار خانه سبز باشید؟ پس لطفأ از طریق این صفحه با ما در تماس باشید.

************
هزینه اجرای طرح
ما برای طراحی و شروع به كار پایگاه خیریه خانه سبز ، مجموعأ به حدود شش میلیون تومان پول نیاز داریم. این هزینه به امور زیر اختصاص می یابد :
طراحی سایت و انجمن خانه سبز با قالب اختصاصی ، مدیریت محتوای اختصاصی ، بهینه سازی کامل برای موتورهای جستجو ، رابط كاربری قدرتمند ، گرافیك و ظاهر زیبا ، واکنش گرا ، دوزبانه ( فارسی و انگلیسی ) با امکان اضافه کردن زبان های جدید و شماری امکانات دیگر ( ۳ میلیون تومان )
اجاره پنل ارسال پیام انبوه به کاربران شبکه های اجتماعی همراه ( واتس اپ ، تلگرام و….) جهت ارسال اخبار کوتاه ، دعوت به عضویت ، معرفی جدیدترین طرح های نیکوکاری و…. ( ۷۰۰ هزار تومان )
طراحی و نصب پنل ارسال ایمیل انبوه به اینباکس کاربران و اعضای سایت جهت ارسال خبرنامه ها و ارتباط با اعضاء ( ۱ میلیون تومان )
اجاره سرور اختصاصی و آی پی های مورد نیاز برای سه ماه اول ( ۸۰۰ هزار تومان )
ترجمه مطالب و محتوای اولیه سایت به زبان انگلیسی ( ۵۰۰ هزار تومان )

************
نیازمند دستان مهربان تان هستیم
بی نهایت سپاسگزاریم از اینکه می خواهید حامی مالی خانه سبز باشید.نیکوکاری و بخشش به دیگران ، رفتار زیبایی است که علاوه بر ایجاد یك احساس بی نظیر در فرد بخشنده ، باعث سلامت روح و روان و حس مهم بودن و مفیدبودن می شود و همچنین كمك می كند تا در احساسات دیگران و در غم و شادی آنها شریک باشیم.
ما هیچ گاه حامیان مالی خانه سبز را بر اساس میزان كمكی كه كرده اند قضاوت نمی كنیم ، چون این توجه و انسانیت شماست كه بیش از هرچیز برای ما ارزشمند است .کمک های شما باعث ایجاد دلگرمی در ما و افرادی می شود که به این کمک نیاز دارند و خانه سبز را یک قدم به شكوفایی نزدیك خواهد كرد. باز هم ممنونیم.

 • اسعدی (حمایت میهمان)

  اسعدی (حمایت میهمان)

  تا الان 7 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • ناشناس

  ناشناس

  تا الان 20 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • (حمایت میهمان)

  (حمایت میهمان)

  تا الان 1 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • ناشناس

  ناشناس

  تا الان 2 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • شیما (حمایت میهمان)

  شیما (حمایت میهمان)

  تا الان 1 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • پریسا آ

  پریسا آ

  تا الان 20 بار از پروژه‌ها حمایت کرده

 • Parvaneh pezeshki (حمایت میهمان)

  Parvaneh pezeshki (حمایت میهمان)

  تا الان 9 بار از پروژه‌ها حمایت کرده